דבר המנכ"ל

דבר המנכ"ל

בית חינוך עיוורים נוסד לפני למעלה ממאה שנים בעיר העתיקה בירושלים, על מנת לתת מענה חינוכי, לימודי, שיקומי חברתי ותעסוקתי לאותם ילדים ובני נוער, שנזקקו למסגרת חינוכית נפרדת, כדי לקדם אותם ככל שניתן, להיות אנשים מועילים בקהילה ובסביבתם.

מאז חלפו הרבה שנים ותפיסות העולם בנוגע לשילובם ודרך חינוכם של האנשים עם צרכים מיוחדים ובכלל זה האנשים עם עיוורון ולקות הראייה, השתנו ואנו נדרשנו להתאים את תכניותינו למציאות המשתנה.

כיום מוביל בית חינוך עיוורים בחשיבה יצירתית, את הכשרתם של ילדים ובני נוער בוגרים, במגוון רחב של תכניות לכל המגזרים, היהודי והלא יהודי.

בין תכניותינו- בית ספר לחינוך מיוחד, בפיקוח משרד החינוך.

תכניות העשרה המתקיימות אחר הצהריים לתלמידים משולבים מהמגזר החרדי.

תנועת נוער ארצית, לתלמידים עיוורים ולקויי ראייה המשולבים במערכת החינוך הרגילה, שבמסגרתו ניתנת להם האפשרות להיפגש בחופשות בית הספר ובסופי שבוע, עם בני גילם בקבוצת השווים ולחוות פעילויות שלא מתאפשרות להם במסגרת המשלבת.

כמו כן מוביל בית חינוך עיוורים את כל תחומי הספורט המותאמים לאנשים עם עיוורון ולקות ראייה, הן ברמה העממית והן ברמה התחרותית, במסגרת ארצית ובינלאומית. כחברים בהתאחדות הישראלית לספורט נכים ובוועד הפראלימפי הישראלי, משתתפים העיוורים ברכיבה באופני טנדם, (אופניים דו-מושביים), קבוצות ריצה בפריסה ארצית, ליגה סדירה בענף הכדור שער (משחק קבוצתי מיוחד לעיוורים), שחייה, ג'ודו ושחמט.

במרכז הספורט הארצי לעיוורים, קיימת בריכת שחייה מקורה, אולם ספורט משולב, חדר כושר משוכלל, סטודיו לפילאטיס, חדרי טיפול למטפלים בתחום הרגשי, לציבור עם עיוורון ולקות ראייה ולבני משפחותיהם, אולם ספורט טיפולי בתחום הסנסו-מוטורי וחדר סנוזלן המיועד לטיפול בתחומי הגרייה החושית.

בית חינוך עיוורים מתעדכן באופן תדיר בפיתוחים ובחידושים הרלבנטיים לאוכלוסייה מנגיש אותם לציבור העיוורים ומלמד את אופן השימוש בהם.

בין בוגרי בית החינוך אנשים התופסים עמדות משמעותיות בחברה, ובוגרים שחייהם מלאים בפעילות פרואקטיבית המיטיבה להם ולסביבתם.

אנו מקווים להמשיך בתנופה זו ולהוות מסגרת איכותית ויצירתית.

אנו מלאים רגשי תודה לכל המסייעים לנו במשימה חשובה זו.